След пране на мокети с помощта на професионални екстрактори, както Ви разказахме в предишната статия, идва ред на тестването.
След изпиране на мокета
След това специалистите проверяват качеството на почистването, извършено с хартиена кърпа, и след това връщат косъма на мокета в първоначалното му положение със специална машина снабдена с турбо четка.
Такова химическо пране на мокети трябва да се прави от един до три пъти годишно, всичко зависи от състоянието и вида на мокета и колко натоварвания той може да издържи.
Също така, по време на обработката на мокета със специализирани средства, мокетът задължително се дезинфекцира, премахват се всички видове микроби, бактерии и други паразити, които просто обожават да живеят във вътрешността на мокетите. Един акар живее живот, равен на четири месеца, и през този период той успява да отложи до триста ларви и когато има много от тези акари, хората могат да развият алергии.
Също така професионалното почистване на килима помага за възстановяване на цвета и структурата на влакното на покритието. И килимът става свеж, чист и красив.
За нас – ние Фирма Brilliant cleaning на Вашите услуги. Email: info@brilliant-cleaning.bg.
Можете да се свържете с нас на телефон: +359 885 787 821.
Съществуващи методи за почистване на мокети
Има няколко често използвани метода за почистване на килими.
Най -често срещаният начин за почистване на килими е влажно почистване. Мокрото пране на мокети трябва да се извършва с четка, за да не се повреди структурата на килима. Заедно с четки се използват специални прахове и препарати за премахване на петна. Много е важно да не смесвате перилни препарати, тъй като в резултат на химическа реакция смесените препарати могат да повредят значително килима. Мокрото почистване също не се препоръчва за килими на лепилна основа. Леките петна от замърсявания могат да се почистват с топла вода и четка без използване на разтворители или прахове.